Академія метрології України – національний представник
від України в ІМЕKО
В період з 5 по 6 вересня 2016 року в Угорщині (м. Будапешт) відбулося засідання 59-ї сесії Генеральної ради Міжнародної конфедерації з вимірювальної техніки і приладобудування (International Measurement Confederation; IMEKO), на якому відповідно до звернення Академії метрології України (АМУ) було винесено на голосування питання щодо її обрання членом-організацією в IMEKO від України. Відповідно до Звіту Генерального комітету IMEKO з перевірки повноважень АМУ, згідно з пунктом 59.13 резолюції Президента IMEKO професора K.T.V. Grattan від 6 вересня 2016 року цієї Сесії, Академію метрології України було одноголосно прийнято організацією-членом ІМЕКО – НАЦІОНАЛЬНИМ ПРЕДСТАВНИКОМ від України з 1 січня 2017 р.
IMEKO неурядова конфедерація, яка створена у 1958 році, об’єднує на сьогодні національні організації, наукові і інженерні спільноти більш ніж 40 країн світу діяльність яких направлено на розвиток технологій і забезпечення єдності вимірювань. Вищий керівний орган IMEKO – Генеральна рада, яка збирається раз на 3 роки; виконавчий орган – Секретаріат, штаб-квартира якого у Будапешті, Угорщина.
Конференція має консультативний статус при ЮНЕСКО і ЮНИДО, є однією з таких п’яти споріднених міжнародних організацій у рамках FIACC:
IFAC – Міжнародна федерація з автоматичного управління;
IFIP – Міжнародна федерація з оброблення інформації;
IFORS – Міжнародна федерація оперативних досліджень суспільства;
IMACS – Міжнародна асоціація з математики і комп’ютерного моделювання.
У відповідності зі своїм Положенням основною метою IMEKO є «створення умов для співпраці між науковцями та інженерами у вивченні проблем в галузі метрології та вимірювальної техніки, вирішення проблем створення системи природних фізичних величин, їх одиниць, шкал і еталонів, визначення теоретичних і практичних границь точності вимірювань, сприяння міжнародному обміну науково-технічною інформацією, що відноситься до розробок в галузі вимірювальної техніки, приладобудування, виробництва і застосування контрольно-вимірювальних приладів в наукових дослідженнях та в промисловості».
Для досягнення поставлених цілей в IMEKO на постійній основі працюють 23 науково-технічних комітети: ТС 1 – Освіта та навчання в області вимірювання і приладобудування; ТС 2 – Фотоніка; TC 3 – Вимірювання сили, маси, крутного моменту і щільності; ТС 4 – Вимірювання електричних величин; TC 5 – Вимірювання твердості; TC 7 – Наукові вимірювання; TC 8 – Простежуваність в метрології; TC 9 – Вимірювання витрат; TC 10 – Технічна діагностика; TC 11 – Метрологічні інфраструктури (в країнах, що розвиваються); TC 12 – Термометрія і вимірювання температури; TC 13 – Вимірювання в біології та медицині; TC 14 – Вимірювання геометричних величин; TC 15 – Експериментальна механіка; TC 16 – Вимірювання тиску і вакууму; TC 17 – Вимірювання у робототехніці; TC 18 – Вимірювання людських функцій; TC 19 – Вимірювання параметрів навколишнього середовища; TC 20 – Вимірювання енергії; TC 21 – Математичні інструменти для вимірювання; TC 22 – Вимірювання вібрації; TC 23 – Метрологія в харчових продуктах і харчуванні; TC 24 – Хімічні вимірювання.
Академія метрологія України як організація-член IMEKO має можливості більш ефективно реалізовувати своє призначення і виконувати завдання, що передбачені її Статутом, який був затверджений Установчими загальними зборами засновників, протокол № 1 від 21 червня 2011 р. та зареєстрований Головним управлінням юстиції в м. Києві, Свідоцтво № 0006-2012 Г.О. від 20 січня 2012 р., і, зокрема:
- сприяти міжнародному співробітництву вчених та інженерів України з метою обміну досвідом у вивченні проблем в галузі метрології та вимірювальної техніки;
- брати участь у роботі технічних комітетів IMEKO (на сьогодні визначаються персоналії АМУ для роботи у конкретних ТК);
- збирати документи для всесвітніх конгресів IMEKO і заходів технічних комітетів;
- брати участь у відборі робіт для забезпечення високого наукового рівня всесвітніх конгресів, інших заходів IMEKO та у розподілі ACTA ІМЕKО (повні праці Всесвітніх конгресів IMEKO), інших публікацій, сприяючи гласності ІМЕKО в пресі України;
- заохочувати наукові і комерційні кола брати участь у виставках, організованих в зв'язку з проведенням Всесвітнього конгресу ІМЕКО;
- створювати, за необхідністю, Національний комітет (NC) ІМЕKО для підтримки різних видів діяльності всередині країни, оскільки IMEKO може працювати в будь-якій країні світу тільки через відповідну організацію-члена IMEKO, в Україні – це Академія метрології України.
Офіційним представником, уповноваженим координувати діяльність АМУ в IMEKO і, зокрема, приймати участь в щорічних засіданнях Генеральної ради Міжнародної конфедерації вимірювань від Академії метрології України, як організації-члена IMEKO з України, призначений діючий член Академії метрології України, доктор технічних наук, професор кафедри метрології та промислової автоматики Вінницького національного технічного університету Васілевський Олександр Миколайович.
ТК1 - Освіта та навчання в області вимірювання і приладобудування
https://www.imeko.org/index.php/tc1-homepage
Опікується всіма питаннями освіти і підготовки професійних вчених та інженерів в галузі вимірювань і вимірювальних приладів, включаючи навчальні плани, навчальні програми та методи навчання.
ТК2 - Фотоніка
https://www.imeko.org/index.php/tc2-homepage/aims-tc2
Метою TК2 є просування сучасних методів оптичного вимірювання в кожній галузі розвитку, які засновані на виявленні та спостережені за взаємодією фотонів або електромагнітного випромінювання з елементом при випробуванні.
Основні сфери інтересів:
Спектроскопія (флуоресценція, комбінаційного розсіювання світла і т.д.);
Інтерферометрія (White-Light і лазерної інтерферометрії, спекл і т.д.);
Регулюючі методи (Pulse, Doppler, FM і т.д.);
Структуровані методи освітлення;
Конфокальні вимірювання;
Датчики хвильового фронту;
Вимірювання в дефлектометрії.
ТК3 - Вимірювання сили, маси, крутного моменту і щільності
https://www.imeko.org/index.php/tc3-homepage
Метою TК3 є інформування про останні розробки і досягнення у вимірюванні сили, маси, крутного моменту і пов'язаних з ними величинами. Обсяг TК3 охоплює всі області від промислового застосування і нових датчиків для поліпшення ваг для різних величин, реалізації нових стандартів і фундаментальних досліджень. TК3 регулярно організовує міжнародні наукові заходи у вимірюванні сили, маси, крутного моменту і пов'язаних з ними величинами і служить форумом для міжнародного обміну думками між експертами у відповідній області.
Основні сфери інтересів:
Вимірювання динамічної сили і крутного моменту;
Багатокомпонентні методи для вимірювання сили і моменту;
Нові концепції масової метрології та ваговимірювальної техніки;
Сила і крутний момент в мікро- і нанодіапазоні;
П’єзорезистивні, п'єзоелектричні, MEMS датчики;
Адсорбційні ефекти;
Щільність повітря;
Процедури калібрування;
Поширення стандартів і оцінок невизначеності;
Міжлабораторні порівняння;
Акредитація лабораторій;
Сила і крутний момент стандартні машини та приладдя;
Датчики Сили і моменту, Тензодатчики;
Прилади для вимірювання маси і радіоізотопні прилади;
Влагомери.
ТК4 - Вимірювання електричних величин
https://www.imeko.org/index.php/tc4-homepage
Основний інтерес TК4 пов'язаний з теоретичними і практичними аспектами вимірювання електричних величин за допомогою електронних приладів. ТК4 служить форумом для поширення ідей про електричні і електронні методи і принципи здійснення інформаційних і комунікаційних технологій для вимірювання і підвищення точності вимірювань.
Цілі TК4 включають в себе наступне:
сприяння міжнародному обміну науковою інформацією та думок щодо електронних приладів;
обговорення поточного стану та подальшого розвитку вимірювання електричних і магнітних величин;
поширення принципів і методів вимірювання;
застосування цифрової обробки сигналів для підвищення точності;
вдосконалення промислового застосування електричної апаратури у виробництві;
впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у вимірювальних приладах;
сприяння використанню міжнародних стандартів, що відносяться до вимірювання електричних величин;
організація спеціальних семінарів, присвячених фактичним обсягам в галузі електронної апаратури.
ТК5 - Вимірювання твердості
https://www.imeko.org/index.php/tc5-homepage
TК5 забезпечує міжнародну платформу для спільної роботи в галузі вимірювання твердості.
Цілі TК5 включають в себе наступне:
сприяння міжнародному обміну метрологічною інформацією та думками, що стосуються вимірювання твердості;
обговорення поточного стану та подальшого розвитку вимірювання твердості
поширення принципів і методів вимірювання;
організація міжнародних наукових заходів присвячених вимірюванню твердості;
вдосконалення промислового застосування вимірювання твердості;
реалізація форуму для міжнародного співробітництва та спільної діяльності метрологів, вчених і промисловості;
сприяння використанню міжнародних стандартів, що відносяться до вимірювання твердості.
ТК7 - Наукові вимірювання
https://www.imeko.org/index.php/tc7-homepage
Загальна мета ТК7 є активно розробляти, поширювати і реалізовувати науку про вимірювання як на національному, так і на міжнародному рівнях. Це досягається шляхом організації нарад, семінарів, наукових симпозіумів та інших заходів з метою створення можливостей для обміну науково-дослідницької роботи, ідей, нових розробок і співпраці між дослідниками, які працюють в цій галузі.
TК7 сприяє створенню понять, аксіом, правил, принципів, методів і процедур отримання, обробки і передачі правильних і достовірних результатів вимірювань як фізичних, так і нефізичних величин.
TК7 акцентує на методологічні питання вимірювання і дослідження його повсюдної і міждисциплінарної ролі, в тому числі, наприклад, вивчення таких тем, як історичних, соціальних і етичних аспектів науки про вимірювання.
Предметні області, вивчається в даний час в рамках ТК7 є, серед іншого: невизначеність вимірювання; вимірювання в м'яких системах; епістемологія вимірювання; загальні методи для проектування вимірювальних систем; моделі вимірювання; формальні теорії вимірювань; семіотика вимірювання; вимірювання нефізичних величин; інтелектуальні вимірювання; нові виклики і нові концепції науки про вимірювання.
ТК8 - Простежуваність в метрології
https://www.imeko.org/index.php/tc8-homepage
Діяльність TК8 спрямована на організацію симпозіумів, навчальних курсів з актуальних проблем метрологічної простежуваності для фізичних величин.
Метою TК8 є забезпечення форуму для міжнародного обміну думками між експертами у відповідній області. TК8 організовує міжнародні наукові заходи, такі як симпозіуми, семінари, круглі столи та заходи щодо простежуваності, процедури калібрування, взаємопорівнянь, оцінки невизначеностей та інших пов'язаних з ними величин в тісній співпраці з міжнародними організаціями із законодавчої метрології.
Основними сферами інтересів є:
Основні терміни та визначення, що відносяться до простежуваності;
Основні параметри вимірювального приладу;
Модель процесу поширення;
Рівень простежуваності;
Оцінка результатів вимірювань;
Невизначеність схем калібрування;
Відповідність результатів вимірювань специфікаціям;
Вимоги до простежуваності для національних метрологічних інститутів
реалізація одиниці виміру, встановлення і підтримання національних стандартів;
Ступінь еквівалентності національних стандартів, встановлення стандартів вимірювання консенсусу.
ТК9 - Вимірювання витрат
https://www.imeko.org/index.php/tc9-homepage
Метою TК9 є сприяння проведенню конференцій з питань вимірювання витрат та підтримування обміну інформацією в цій галузі.
Перша конференція з IMEKO вимірювання витрат - FLOMEKO - мало місце в 1978 році в Нідерландах. Але FLOMEKO конференції почали також проводитися в Африці (Південна Африка), Америці (Бразилія), Азії (Китай, Японія, Корея, Тайвань), Австралії і Європі (Німеччині, Угорщині, Швеції, Великобританії). Ці конференції охоплюють не тільки вимірювання кількості рідин і газів, навіть енергії, але і калібрування засобів, питання відстеження, комерційного обліку, контролю якості засобів вимірювальної техніки, невизначеність, лабораторні інструменти, вимірювальні прилади, чисельне моделювання, проточна візуалізація , практичний досвід роботи з методами існуючих вимірювань, а також конкретні принципи обліку, наприклад, турбінні лічильники, ультразвукові витратоміри, діафрагми і т.д.
ТК10 - Технічна діагностика
https://www.imeko.org/index.php/tc10-homepage
Ціль TК10 - сприяння обміну науково-технічною інформацією про діагностичні методи, прилади і системи шляхом організації симпозіумів, нарад для обговорення і заохочення публікації технічних документів. Крім того, співпраця між вченими і інженерами в різних предметних областях, в рішенні різних технічних і медико-біологічних діагностичних завдань підтримується.
Ключові слова:
Електричні і механічні системи;
Неінвазивне тестування з використанням інноваційного датчика і концепції обробки сигналів;
Сигнали і методи на основі моделі;
Нечіткі методи;
Автоматичні рішення, контрольовані людськими експертами;
Уніфіковані методи діагностики і компоненти діагностичних систем;
Безпечна та надійна експлуатація складних систем.
ТК 11 - Метрологічні інфраструктури (в країнах, що розвиваються)
https://www.imeko.org/index.php/tc11-homepage
ТК 11 займається збором, обговоренням і поширенням ноу-хау з розробки, створенню і функціонуванню установ і служб, що займаються питаннями стандартів, вимірювань, вимірювальних приладів, калібрування, метрологічного забезпечення, сертифікації та акредитації.
Визначивши проблему: відсутності інформації в промисловості, особливо малих і середніх підприємств з точки зору значущості метрології та калібрування для оцінки якості, конкурентоспроможності та оцінки відповідності на основі міжнародних стандартів, механізмів і процедур, TК11 визначає і збирає відповідну інформацію для поширення.
TК11 також вважає своїм завданням збір та аналіз проблем користувачів (щодо метрології та метрологічної інфраструктури) з метою визначення рекомендацій, які потім передаються в міжнародні органи. Це гарантує, що їх контакти з практикою не втрачаються. Крім того, ТК11 прагне створити необхідну поінформованість серед осіб, які приймають рішення.
ТК12 - Термометрія і вимірювання температури
https://www.imeko.org/index.php/tc12-homepage
TК12 веде форум на міжнародному рівні для обміну думками і досвідом між експертами в області температури і теплових вимірювань, обговорюючи основні напрямки досліджень. Увага не тільки приділяється датчикам для нових методів вимірювання, але також і до вимірювальної апаратури для температури і теплових вимірювань. Особлива увага приділяється точності вимірювань і підвищення ефективності в наукових, промислових, екологічних і медичних цілях.
TК12 організовує головний симпозіум (TEMPMEKO) кожні три роки і інші спеціалізовані наукові заходи (семінари).
ТК13 - Вимірювання в біології та медицині
https://www.imeko.org/index.php/tc13-homepage
Вимірювання параметрі всього тіла, окремого органу чи клітинної функції: інвазивні та неінвазивні вимірювання; зондування і вимірювання фізичних величин; електричні вимірювання; хімічне та ядерне зондування і вимірювання; вимірювання параметрів хворого у відділенні інтенсивної терапії; вимірювання в клінічній лабораторії.
Вимірювання і обробка зображень і інтерпретація. Вимірювання в діагностичній візуалізації (в тому числі рентгенівського, радіоізотопів, МРТ). Вимірювання в системах візуалізації. Вимірювання в рентгенівських і пов'язаних з ними методів лікування.
Медичні інформаційні системи: обробка інформації (сигналів і зображень) в межах лікар-пацієнт; прийняття рішень і управління пацієнта; діагностика і медичне прийняття рішень; системи засновані на знаннях. Інтелектуальні прилади в медицині і охороні здоров'я.
Ключові слова:
біомедичні вимірювання та прилади;
обробка біоелектричних сигналів;
медична візуалізація;
біофізичні і біомеханічні вимірювання;
електричне і магнітне моделювання;
медична інформатика і телемедицина;
інформаційні системи охорони здоров'я.
ТК14 - Вимірювання геометричних величин
https://www.imeko.org/index.php/tc14-homepage
Метою TК14 є сприяння в теорії, фундаментальних досліджень і застосуванні технологій вимірювання для інспекції продуктів, управління процесами і управління якістю.
Основні сфери інтересів:
Датчики і компоненти для геометричних величин;
Калібрування і методи випробувань при виробництві приладів (верстати, робототехніка);
Мікро- та нано-метрологія;
Текстура поверхні і її мікро-характеристики;
Оптичні методи вимірювання;
Машинний зір;
Лазерна метрологія для високоточних вимірювань;
Лазерний радар;
3D-геометрія вимірювань в мікро- і макро-геометрії;
Управління якістю;
Розгортання функцій якості (QFD), Режим відмови і аналіз ефектів (FMEA); Планування експериментів (DOE), Статистичний контроль процесів (SPC);
Якість контурів управління, показники якості, витрати на забезпечення якості;
Якісні бази даних, методи якості Total-Quality-Management (TQM).
ТК15 - Експериментальна механіка
https://www.imeko.org/index.php/tc15-homepage
ТК16 - Вимірювання тиску і вакууму
https://www.imeko.org/index.php/tc16-homepage
Метою діяльності ТК16 є проведення міжнародної роботи по гомогенізуванню критерів, процедур і оцінки невизначеності з метою сприяння обміну технічною інформацією в галузі вимірювання тиску; розробка проектів між групами з різних країн для підтримки вимірювань і калібрувань для взаємного визнання між національними метрологічними інститутами або органами з акредитації країни.
ТК17 - Вимірювання у робототехніці
https://www.imeko.org/index.php/tc17-homepage
Датчики і сенсорні системи для зору і слуху;
Датчики і каліброване обладнання;
Простежуваності і QS в робототехніці;
Сенсорні системи в робототехніці і мехатроніці;
Робототехніка та методи автоматизації;
Віртуальна реальність в реальному світі;
Пересування, Спрацювання, командування і управління.
ТК18 - Вимірювання людських функцій
https://www.imeko.org/index.php/tc18-homepage
TК18 надає можливість і форум для обговорення всіх аспектів, які мають відношення до вимірювання, аналізу та моделювання людських функцій: рух, сприйняття і пізнання.
Людські рухи і дії, такі як маніпуляції рук, рухи рук, контроль постави, тощо.
Взаємодія і інтеграція людського сприйняття і пізнання з рухами і поведінкою.
ТК19 - Вимірювання параметрів навколишнього середовища
https://www.imeko.org/index.php/tc19-homepage
TК19 забезпечує міжнародну платформу для співпраці в області вимірювань параметрів навколишнього середовища. Основними напрямками діяльності є: аналітичне вимірювання трьох основних природних середовищ, повітря, води, ґрунту; інструментальні методи вимірювання шуму навколишнього середовища і забруднення, вібрації; розвиток і вдосконалення аналітичних методів вимірювання забруднювачів навколишнього середовища; розробка нових аналітичних методів, датчиків і приладів для моніторингу повітря, води і ґрунту в житлових, промислових, а також, сільськогосподарських угідь; розробка і вдосконалення методів дистанційного зондування для вимірювання забруднення навколишнього середовища; розробка нових платформ і технологій обробки зображень для виявлення потенційних джерел забруднення та моніторингу повітря, води і землі; аналіз і оцінка даних про навколишнє середовище; забезпечення якості і контроль якості вимірювань параметрів навколишнього середовища.
ТК20 - Вимірювання енергії
https://www.imeko.org/index.php/tc20-homepage
Створення стійкого енергопостачання, ефективного виробництва, передачі та споживання енергії. Дослідження нових і поновлюваних джерел енергії для передачі і розподілу за допомогою інтелектуальних енергетичних мереж (в тому числі HVDC мереж). Технології вимірювання, майбутні стратегії, стандарти.
ТК21 - Математичні інструменти для вимірювання
https://www.imeko.org/index.php/tc21-homepage
Технічний комітет TК21 організовує свою діяльність в спеціальних групах за інтересами:
Досягнення в галузі математичних і обчислювальних засобів в галузі метрології;
Розширені математичні інструменти для вимірювань і випробувань в метрології;
Моделювання в науці, техніці і технологіях.
ТК22 - Вимірювання вібрації
https://www.imeko.org/index.php/tc22-homepage
Метою TК22 є забезпечення метрологів в області удару і вібрації міжнародним форумом для обміну науковою інформацією. Тим самим він сприяє вивченню останніх розробок і досягнень в цій галузі і дозволяє дослідникам більш ефективно виконувати свою роботу.
ТК23 - Метрологія в харчових продуктах і харчуванні
https://www.imeko.org/index.php/tc23-homepage
Продовольча безпека є головною турботою ТК23. Надійні вимірювання займають центральне місце в процесі прийняття рішень. Процес вимірювання характеризується метрологічними поняттями, які підвищують надійність результатів аналізу і забезпечують стійкість до забезпечення якості (QA) процесів.
TК23 фокусується на вирішенні різних метрологічних питань, пов'язаних з їжею і харчовими вимірюваннями, наприклад, аналіз безпеки харчових продуктів і відповідних неорганічними хімічними аспектами.
ТК24 - Хімічні вимірювання
https://www.imeko.org/index.php/tc24-homepage
Обсяг TК24 охоплює всі сфери пов'язані з аналітичними вимірюваннями, звертаючи особливу увагу на довкілля та охорону здоров'я. TК24 забезпечить платформу для обміну між аналітичними хіміками, метрологами і відповідними експертами.
Область діяльності:
використання результатів порівняння міжлабораторних даних і схем перевірки кваліфікації; простежуваності вимірювань параметрів навколишнього середовища у воді, грунті, опадах і т.д.;
простежуваності хімічних вимірювань в секторі охорони здоров'я.
Кандидатури на членство в технічних комітетах можуть бути запропоновані організацією-членом ІМЕКО, головою існуючого ТК або співробітником ІМЕКО за погодженням з технічною радою ІМЕКО. Член ТК діє як самостійна особа, а не як представник однієї з організацій-членів ІМЕКО. Всі члени ТК повинні бути схвалені технічною радою ІМЕКО і працюють добровільно без компенсації від ІМЕКО. ТК можуть мати 2-3 членів з однієї країни. У ТК можуть створюватися робочі групи з конкретних питань їх досліджень.
IMEKO і Генеральна конфедерація не несе відповідальності за будь-які витрати пов'язані з діяльністю ТК.
Members of IMEKO Technical Committees from Ukraine
№ |
Last Name, First Name |
Membership AMU |
Science degree |
Place of work, post |
||||
TC1 - Education and Training in Measurement and Instrumentation |
||||||||
1 |
Kosach Nataliya I.
|
Academician the Academy Metrology of Ukraine |
DSc |
National aerospace university M.E. Zhukovsky "KhAI", Professor of department "Aviation devices and measuring"
|
||||
TC3 - Measurement of Force, Mass and Torque |
||||||||
1 |
Tsiporenko Olexandr V. |
Expert |
- |
SE “Ukrmetrteststandart” Head laboratory of force and torque measurements
|
||||
1 |
Surdu Мichael М. |
Academician the Academy Metrology of Ukraine |
DSc |
АМU |
||||
1 |
Csherepkov Serhii T. |
Academician the Academy Metrology of Ukraine
|
PhD |
SE “Ukrmetrteststandart” Director Institute of national metrology service of Ukraine
|
||||
1 |
Kuzmenko Yurii V. |
Corresponding member AMU
|
PhD |
SE “Ukrmetrteststandart”ДП Deputy director general |
||||
2 |
Pronenko Serhii V. |
Corresponding member AMU |
- |
SE “Ukrmetrteststandart” Head Department of international cooperartion in metrology
|
||||
1 |
Nedzelskyi Sergii D. |
Corresponding member AMU
|
PhD |
ENERGOUCHET PrJSC Chief metrologist |
||||
2 |
Bas Olexander A. |
Corresponding member AMU |
PhD |
SE “Ivano-Frankivsk Research-and-Production Center for Standardization, Metrology and Certification”, Senior Researcher
|
||||
1 |
Shevchenko Oleksandr I. |
Academician the Academy Metrology of Ukraine |
DSc |
Main astronomic observatory of the National Academy of Sciences of Ukraine, Leading engineer of scientific and technical department
|
||||
1 |
Hots Nataliya E. |
Academician the Academy Metrology of Ukraine |
DSc |
National University “Lviv Polytechnic”, Professor of department “Metrology, Standardization and Certification” |
||||
2 |
Yatsyshyn Svyatoslav P. |
Academician the Academy Metrology of Ukraine |
DSc. |
National University “Lviv Polytechnic” Professor of department “Information-measuring technology” |
||||
1 |
Shevchenko Kostyantyn L. |
Academician the Academy Metrology of Ukraine |
DSc |
National Technical University of Ukraine "Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute", Professor the Department of automation of experimental researches
|
||||
1 |
Stetsenko Andrii A. |
Член.-кор. АМУ |
PhD |
ENERGOUCHET PrJSC, Director
|
||||
1 |
Samoylenko Olexandr M. |
Academician the Academy Metrology of Ukraine
|
DSc |
SE “Ukrmetrteststandart” Director Institute of dimensional and mechanical measurements |
||||
1 |
Mikhalieva Maryna S. |
Expert |
PhD |
Hetman Petro Sahaidachnyi National Army Academy as. prof. of Department of Electromechanics and Electronics
|